Firma Profili

Tüm Vucut Lazer Epilasyon ,

PETİS Güzellik Kuaför Salonu Birlik Mahallesi Açılışa Özel Fiyatlarla

 

Lazer Epilasyon Etkileri

Cilt ışık geçirgen bir yapıya sahiptir, kıl ise içerisinde bulunan melanin adlı madde nedeniyle ışık geçirmez bir özelliğe sahiptir. Lazer epilasyon işleminde belirli dalga boyuna sahip lazer ışınları uygulama bölgesindeki kıl köklerine gönderilerek lazer ışınlarının kıl köklerindeki melanin pigmenti tarafından emilmesi sağlanır. Kıl köklerinde melanin tarafından emilen lazer ışınlarının sahip oldukları ışık enerjisi burada ısı enerjisine dönüştürülür. Açığa çıkan bu ısı enerjisi ise kıl köküne hasar verir ve kıl kökünü tahrip eder, bu sayede kıl kökünün kıl üretme işlevi etkisiz hale getirilir ve kişide kıl oluşumu kalıcı olarak engellenmiş olunur.

Lazer Epilasyonda Seans Süreleri

Lazer epilasyon uygulamasında seans süreleri lazer epilasyonun vücutta uygulanacağı bölgeye göre değişmektedir. Örneğin dudak üstü ve çene bölgesine uygulanan lazer epilasyon ortalama olarak 4 ile 5 dakikada civarında tamamlanırken, bacaklara ya da sırta uygulanan lazer epilasyon işleminin süresi ortalama 45 ile 60 dakika arasında sürmektedir. Ayrıca kişiye hangi tip lazer epilasyon cihazı ile uygulama yapılacağı da lazer epilasyon uygulamasının süresini etkileyen diğer bir faktördür. Seans araları 4–8 haftadır.

Lazer Epilasyonda Seans Aralıkları 

Lazer epilasyonda seans aralıkları birçok farklı unsura bağlı olarak değişiklik göstermektedir bunlar şu şekilde özetlenebilir; kişinin hangi bölgesine lazer epilasyon uygulaması yapılacağı, kişinin sahip olduğu cilt tipi, kişinin sahip olduğu kıl yapısı ve lazer epilasyon işleminin uygulanacağı bölgedeki kıl yoğunluğu. Lazer epilasyonda seans aralıkları 4 hafta ile 8 hafta arasında değişmektedir.

Vücutta Hangi Bölgelere Lazer Epilasyon Vücudun Her Bölgesine Uygulama Yapılabilmektedir

Lazer Epilasyon Güvenlimi

Lazer teknolojiler yaklaşık 40 – 45 yıldır tıp sektöründe başarı ile kullanılmaktadır. Lazer teknolojilerinin epilasyon amacı ile kullanılması ise 1990’ların sonu ile 2000’li yılların başında başlamış olup her geçen gün gelişim göstermekte ve insan sağlığı üzerinde son derece güvenli olacak bir şekilde uygulanmaktadır. Lazer epilasyon uygulamaları kişinin cildinde ya da organlarında herhangi bir hasara ya da kanser oluşumuna neden olmamaktadırlar. Lazerin ürettiği enerji, belirli bir dalga boyuna sahip olan bir çeşit ışıktır. Cilde zarar vermeden geçerek kıl köküne ulaşan bu ışık, vücutta herhangi bir artık bırakmaz. Lazer epilasyon uygulamasının güvenilirliği ve etkinliği Amerikan gıda ve ilaç dairesi FDA (Food and Drug Association) tarafından 1996 yılında onaylanmıştır. 


önemli olaylar

FOTO GALERİ

TANITIM VİDEOSU

Sizde web sitenizi kaydedin. Dünya Devlerinin Arasında Sizde Yerinizi Alın Müşterileriniz Size Kolayca Ulassin

Email: [email protected]

Reklam için: 05424176536 - 03124650065

© 2017 Agora Rezervasyon Organizasyon & Danışmanlık Hizmeti | SiteMaps | Android Uygulama

mobilya yenileme

su tesisat malzemeleri

Endüstriyel Mutfak Ekipmanları Ankara

Endüstriyel Saf Su

Dış Cephe Mantolama Ankara

kanal açma ankara

pis su tikanik acma

ankara lojistik

Dış Cephe Cam Temizliği Ankara

Ankara Tıkanık Açma

Doç. Dr. Fatih Yanaral

camii kubbe kaplaması

silindir yedek parça

Yöresel Doğal Market

Parsiyel Taşımacılık

Su Kaçağı Tespiti Ankara

Ankara Kombi Teknik Servisi